X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Bilgi Bankası

Anasayfa Bilgi Bankası Sunucu Kurulumu Vps ve Vds Nedir ? VDS İle VPS Aras...Vps ve Vds Nedir ? VDS İle VPS Arasındaki Farklar Nelerdir

Sanal sunucu (VDS) veya VPS (Virtual Private Server) bir internet hosting hizmeti tarafından satılan bir sanal makine hizmetidir, bu hizmet sayesinde müşterinin işletim sistemine superuser seviyesi erişimi vardır ve işletim sisteminde çalışan herhangi bir yazılımı yükleyebilir. VDS ve VPS, web sitelerini barındırmak için sanallaştırılmış bir ortam sunmaları nedeniyle benzerdir, ancak VDS genellikle daha fazla kaynağa sahiptir ve VPS'den daha pahalıdır. VDS ve VPS, paylaşımlı hosting'den daha fazla kontrol ve esneklik sunmaları nedeniyle web siteleri için popüler seçeneklerdir, ancak dedike sunucudan daha ucuzdur.

Vds ile vps arasındaki farklar nedir ?

VDS (Virtual Dedicated Server) ve VPS (Virtual Private Server) benzer şekilde, internet hosting hizmetleri tarafından sunulan sanal makine hizmetleridir. Ancak, VDS ve VPS arasında bazı farklılıklar vardır:

  1. Ölçekleme: VDS genellikle daha büyük ölçeklerde kullanılır ve daha fazla kaynak sunar. VPS ise genellikle küçük ölçekli projeler için kullanılır ve daha az kaynak sunar.

  2. Fiyat: VDS genellikle VPS'den daha pahalıdır, çünkü daha fazla kaynak sunar.

  3. Özelleştirme: VDS genellikle daha fazla özelleştirme seçeneği sunar. Örneğin, VDS kullanıcıları genellikle işletim sistemini seçme ve yapılandırma seçeneklerine sahiptirler. VPS kullanıcıları ise genellikle daha az özelleştirme seçeneğine sahiptirler.

  4. Performans: VDS genellikle daha yüksek performans sunar, çünkü daha fazla kaynak sunar.

  5. Yönetim: VDS genellikle müşteriler tarafından kendi yönetimi için satın alınır, ancak VPS genellikle hosting şirketleri tarafından yönetilir.

Genel olarak, VDS daha büyük ölçekli projeler için daha uygundur ve daha fazla kaynak sunar, ancak VPS daha ucuz ve küçük ölçekli projeler için uygun bir seçenektir.

 
 
 

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(172 defa görüntülendi. / 3 kişi faydalı buldu.)Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen arayın.

Top